Krwawa Palmowa Niedziela dla Koptów

1

Po zamachu na koptyjski kościół w miejscowości Tanta, na północ od Kairu, w którym zginęło co najmniej 21 osób do kolejnego doszło przed kościołem w Aleksandrii. Tak więc Niedziela Męki Pańskiej stała się dniem męczeństwa dla wyznawców Chrystusa.

Śmierć, która przychodzi w sposób nagły w najważniejsze dla chrześcijan święta spotyka egipskich chrześcijan już od lat. W ostatnich latach, fundamentaliści islamscy, odpowiedzialni za zamachy, usprawiedliwiaja zabijanie chrześcijan ich poparciem dla przewrotu wojskowego w wyniku którego został usunięty prezydent Mursi z Bractwa Muzułmańskiego. W czasie ostatniego Bożego Narodzenia w zamachu na katedrę w Kairze zginęło 25 osób. W lutym tzw. Państwo Islamskie Zapowiedziało, że będzie nadal zabijać egipskich chrześcijan.

Pod koniec tego miesiaca do Egiptu z dwudniowa wizyta wybiera się papież Franciszek.

>> Ekumenizm.pl: Ryzyko wiary – męczeństwo koptów

komentarze

  • Locust Star

    „Pod koniec tego miesiaca do Egiptu z dwudniowa wizyta wybiera się papież Franciszek”

    Ten sam papież Franciszek popiera otwierania granic Europy dla milionów muzułmanów, zapewniając europejskim chrześcijanom za kilka pokoleń dokładnie ten sam los, jaki mają obecnie Koptowie w Egipcie. Wszyscy to wiemy, wie to również chyba papież Franciszek . Nasze dzieci i wnuki będą żyły w ciekawych, krwawych czasach.