Biblia Ekumeniczna – święto polskiego ekumenizmu

0

W dniach od 16 do 17 marca br. odbędą się uroczystości inaugurujące wydaje Biblii Ekumenicznej w języku polskim. Obchody rozpoczną się do ekumenicznego nabożeństwa dziękczynnego w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie, które ekumenizm.pl będzie transmitować na żywo na Facebook’u. Nabożeństwo będzie nagrywane przez Polskie Radio.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:00 w stołecznym kościele reformowanym przy Al. Solidarności 74. Liturgię poprowadzą zwierzchnicy i przedstawiciele Kościołów członkowskich Towarzystwa Biblijnego (TB). Kazanie wygłosi ks. superintendent Andrzej Malicki z Kościoła ewangelicko-metodystycznego i jednocześnie prezes Komitetu Krajowego TB w Polsce.

Wszystkie teksty liturgiczne nabożeństwa przeplatanego muzyką będą odczytane z przekładu Biblii Ekumenicznej.


Następnego dnia, tj. 17 marca o godz. 11:00 w siedzibie Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie przy ul. Kredytowej 1, odbędzie się uroczysta prezentacja Biblii Ekumenicznej. W inauguracji wezmą udział zwierzchnicy kilkunastu Kościołów chrześcijańskich.

W programie przewidziana jest dyskusja panelowa z udziałem redaktorów i tłumaczy Biblii Ekumenicznej oraz p. Małgorzaty Platajs, dyrektora generalnego Towarzystwa Biblijnego w Polsce.

Dyskusję moderować będzie Dariusz Bruncz, redaktor naczelny ekumenizm.pl.


>> Rozmowa o Biblii Ekumenicznej z prof. Kaliną Wojciechowską na antenie Radia TOK FM

>> Rozmowa z dyr. Małgorzatą Platajs o pracy Towarzystwa Biblijnego

>> Ekumeniczna liturgia na 200-lecie Towarzystwa Biblijnego


galeria