Tylko w Krakowie: centralne nabożeństwo ekumeniczne z odpustem

0

Nie tylko kwestia wygłaszania kazań przez duchownych innych wyznań podczas „mszy ekumenicznych” organizowanych przez Kościół rzymskokatolickich może wywołać poruszenie. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne Archidiecezja Krakowska „doposażyła” w odpust zupełny pozyskany od Penitencjarii Apostolskiej.


O odpust wystarał się metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, jednak sam w nabożeństwie ekumenicznym nie uczestniczył, powierzając prowadzenie modlitwy biskupowi pomocniczemu Janowi Szkodoniowi. Penitencjaria przyznała 10 stycznia br. odpust zupełny na siedem lat pod zwykłymi warunkami za udział w nabożeństwie centralnym (pełna treść w j. polskim i łacińskim).

– Jego uczestnicy mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami – spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego – czytamy w informacji zamieszczonej na stronach Archidiecezji Krakowskiej.

Łaska odpustu zupełnego, który można uzyskać za udział w centralnym nabożeństwie ekumenicznym, pokazuje jak ważna dla Kościoła rzymskokatolickiego jest jedność wszystkich wyznawców Chrystusa – skomentowała decyzję Anna Sieprawska, członkini archidiecezjalnej Rady Dialogu, która organizowała nabożeństwo.

Ekumeniczna liturgia odbyła się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, a udział wziął m.in. ks. sup.  Józef Bartos, z Kościoła metodystycznego i jednocześnie przewodniczący Oddziału Krakowskiego Polskiej Rady Ekumenicznej oraz ks. dr Roman Pracki, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiego w Krakowie.

Kolekta z nabożeństwa zostanie przeznaczona dla szkoły w Libanie.

>> Szczegółowa relacja z nabożeństwa na stronie Archidiecezji Krakowskiej


galeria


>> Ekumenizm.pl: Gdy parafia ewangelicka sprzedaje odpusty